Pood avatud: E-R 10:00-18:00, L 12:00-16:00, P suletud. Mustamäe tee 29, Tallinn. 
Laokaupade tarne 1-3 päeva, postitame iga päev. Tutvu laovalikuga SIIN

Ratsasaabaste tellimine

PIKA SÄÄREGA RATSAABASTE TELLIMINE
Enne, kui hakkad pikki ratsasaapaid tellima tuleks veenduda, et konkreetse saapamudeli mõõdutabel vastab ratsutaja sääre mõõtudele. Lisaks jalanumbrile peab täpselt sobima ka sääre ümbermõõt ja sääre pikkus. Vastasel korral ei pruugi saabas jalga sobida, sest säär jääb liiga laiakas/liiga pikaks/liige kitsaks jne.
Igal saapamudelil on erinevad mõõdud ja iga mudeli juures on mõõdutabel, kus on välja toodud sääre ümbermõõt ja sääre tagaosa pikkus.
Reaalne sääre ümbermõõt võib tabeli omast 0,5-1 cm võrra olla laiem, sest üldiselt saapa sääred jalga pannes natuke venivad ja päris kindlasti venivad need sissekandmise perioodi jooksul. Seega tuleks sääre ümbermõõtu mõõta üsna tugevalt ümber sääre, sest vastasel juhul jäävad saapa sääred liiga lõdvalt hoidma, mis ratsasaabaste puhul ei ole korrektne ega visuaalselt ilus. Alguses peaksid sääred olema pigem natuke liiga tugevalt ümber kui liiga lõdvalt. Samas ei tohi tekkida ebamugavat tunnet, et veri ei saa normaalselt ringi käia.

Sääre pikkust tuleb mõõta ilma jalanõudeta põrandast põlveõndlani. Saapa säär ei tohiks olla liiga lühike ning liiga pikk sääreosa hakkab jala kõverdamist segama ning on väga ebamugav. Uute saabaste puhul võib sääreosa olla mõõdutabeli järgi ka ~1 cm liiga pikk, sest sissekandmise perioodil saapa sääred vajuvad allapoole.

Vajad abi ratsasaabaste tellimisel?

Saada meile e-mailile või läbi tagasiside kastikese all paremas nurgas oma jalanumber, sääre ümbermõõt ja sääre tagaosa pikkus ning me saadame Sulle valiku saabastest, mis võiks sinu jalale sobida. Sinu sääre mõõdud võime ka mõõta, kui tuled poodi ise kohale.
Palun arvesta, et saapamudelite läbivaatamine võib aega võtta 1-3 tööpäeva, aga vastame esimesel võimalusel ning aitame hea meelega valida sobiva saapamudeli. 

Kohaletellitud saapaid saab proovima tulla Tallinnas asuvasse poodi või saab proovida ka posti teel. Mittesobivusel võib saapad tagastada või vahetada.